ישראל שיינפלד – ראיון

ש:מה גרם לך לחזור לארץ ולחתום בהפועל תל אביב שמשחקת בליגה הלאומית?
ת: "אחרי 3 שנים טובות בחול יש את הגעגועים לארץ. הגעתי לארץ והיו לי הרבה פניות וגם פניה מאריק שיבק. אחרי שיחה איתו הוא הסביר מה הכוונות של הקבוצה, ולאור ההסברים וההכרות הארוכה שלי עם אריק החלטתי ללכת על זה".

ש:אתה חושב שהקבוצה תצליח להדביק את הפער הגדול ממכבי תל אביב או שאתם מסתפקים בלהיות "הפועל ירושלים" ?
ת: "הפועל תל אביב בנתה קבוצה עם סגל שחקנים המתאים לליגת העל. כמובן שאם נתחזק עם עוד ישראלי וזר אני בטוח שיש על מה לדבר. המטרה קודם כל לעלות ליגה. אני לא רוצה לצאת בהצהרות סתמיות. קודם כל שנעשה את העבודה שלנו ונעלה ליגה".

ש: קשה לך לשחק בליגה הלאומית., הרי בליגה האירופית בלטת יותר ?
ת: "הליגה השניה היא בעיקר של גארדים. גם הסנטרים הם לא ממש סנטרים. אני צריך לעשות את ההסתגלות הזאת. באירופה או בנבחרת שאתה פוגש סנטרים במבנה כמו שלך (חוזק,גובה) זה יותר מלהיב וקל, אבל אין מה לבכות צריך לשפר. צריך לשפר את הנושא של השמירה על הגארדים".

ש: המצב שיש בליגה הזאת שחקנים לא במסה וגודל כמו שלך פוגע בך פיזית (שימוש במשחק לא ספורטיבי)?
ת: "שטויות. צריך להתרכז בקבוצה ולא בי. קודם כל טובת הקבוצה. במשחקים האחרונים אם מסתכלים על הסטטיסטיקה פחות רואים אותי בצד ההתקפי. עם הזמן זה יבוא וישתפר. אחרי שאני אעבור את שלב ההסתגלות שלי. שיש לך קבוצה כמו הפועל תל אביב עם 12 שחקנים שיכולים לשחק שווה בשווה קשה להתבלט. תמיד יש את הקבוצה שמגבה אותך. שחקנים כמו אורי, דרט, שמעון וגיא (וכל אחד אחר) שיכולים לחפות עליך אם יש לך משחק לא טוב וזה עוזר. יש קבוצות שיש שחקן שמשחק כל המשחק, אבל אצלנו יש סגל רחב וטוב וכל אחד יכול לחפות על השני".

ש: האם אתה חושב שהירידה לליגה הלאומית פגעה בך מבחינת הנבחרת?
ת: "זה אומנם מקרה ראשון ששחקן מהליגה הלאומית משחק בנבחרת, אבל אני לא חושב שזה משפיע. ההחלטות הם של המאמן למאמן יש השיקולים שלו. אני עושה את המוטב ואני מאמין שהצ'אנס שלי יגיע".

ש:יש לך מסר כלשהו לאוהדים?
ת: "אני מקווה שהם ימשיכו להגיע למשחקים ושימשיכו לעשות העבודה הטובה שהם עושים . יש להם לב גדול וזה כיף להיות בקבוצה כמו הפועל תל אביב".